Niektórzy mówią, że podczas warsztatu w Sulejówie było więcej pozytywnego szumu i gwaru niż na Krupówkach w Zakopanem, gdy spadnie pierwszy śnieg.

Nasza ekipa, ciesząc się gorączką sylwestrowej nocy nie zapomniała o misji, która niesie za sobą uświadomienie społeczeństwa na temat tego, z jakimi codziennymi problemami borykają się osoby niewidome i słabowidzące. Właśnie tego wieczoru Mateusz przeprowadził niezwykłe warsztaty, które odbyły się w Sulejowie, podczas Abstrakcyjnego Sylwestra Autostopowego. Wyzwania czekające na uczestników wydarzenia były zaskakujące.
Malowanie ust czy robienie kanapki stanowi nie lada wyzwanie, nalewanie wody do szklanki i przejście z nią przez całą długość pomieszczenia bez wylania jej zawartości również. Zwłaszcza, gdy na naszych oczach znajduje się czarna opaska.

Działając w ramach Stowarzyszenia „Inny Wymiar” poznaliśmy niesamowite osoby z dysfunkcją wzroku, które nie poddają się i spełniają marzenia. Mimo napotykanych trudności są pełne energii i chęci do działania. Jednym z nich jest słabowidzący Dawid, który towarzyszył nam w Sulejowie. Taki sylwester to tylko jeden z licznych przykładów wydarzeń wchodzących w zakres naszych działań.

Część warsztatowa naszego projektu powoli dobiega końca, jednak trochę jeszcze przed nami!

Kinga Niemiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *