Mateusz Nowaczyk
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Mateusz to znakomity rozmówca i słuchacz, który jest zawsze tam, gdzie trzeba poprawić komuś humor. Dla projektu to przede wszystkim pomysłodawca. To on, jako pierwszy poruszył temat wspólnego projektu absolwentów Akademii, a pozostali poszli za nim bez większego namysłu. Z zamiłowania lokalny dziennikarz, z potrzeby lokalny działacz. Wrześnianin to jeden z trzech założycieli inicjatywy Zielona Strona Wrześni (akcja ma na koncie ok. 200 drzew zasadzonych w przestrzeni miejskiej, a także ok. 60 tysięcy drzew na terenach leśnych), a także patriota lokalny, który na każdym kroku podkreśla skąd pochodzi. Właśnie dlatego zorganizował już trzy edycje koncertu łamiącego wszelkie konwencje pn. Zapytaj o Nią z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Kolekcjonowanie naklejek od bananów zamienił na zbieranie kolorowych skarpetek z motywem jedzeniowym. W wolnym czasie natomiast buja się w rytmie reagge, macha ręką podczas hip-hopowych koncertów i poguje pośród rockowych brzmień. Marzy o podróży do Azji Południowej.

Mateusz Wróblewski
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Nienagannie wyprasowane mankiety, rozległa wiedza samorządowo-administracyjna i miłość do Brodnicy. Właśnie po tym poznacie Mateusza – człowieka instytucję. W swojej rodzinnej miejscowości, przez trzy kadencje aktywnie działał w Młodzieżowej Radzie Konsultacyjnej Miasta Brodnicy, a także podejmował wiele inicjatyw społecznych. Jest również członkiem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Społecznego „Młodzi dla Brodnicy” oraz pomysłodawcą kilku projektów inwestycyjnych, które są realizowane w ramach Brodnickiego Budżetu Obywatelskiego. W 2017 roku, Mateusz został wybrany Marszałkiem Sejmu Dzieci i Młodzieży, a także powołany do pracy w Radzie Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej. Ponadto, Mateusz jest współautorem publikacji „O młodzieżowych radach”, która jest pierwszą tego typu publikacją w kraju, dogłębnie analizującą temat Młodzieżowych Rad w Polsce.

Alicja Lewandowska
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Alicja jest kobietą o dwóch obliczach: z jednej strony to nasza skarbnica wiedzy i dobry duch merytoryczny, z drugiej kobieta nasycona niesamowitą werwą. Można ją znaleźć na torze – już od 6 lat jest licencjonowanym sędzią sportów samochodowych, a także na siłowni – spełnia się jako trener personalny. Choć bije od niej niewiarygodna skromność, ma olbrzymie doświadczenie w pracy z dziećmi, a także z ludźmi, którzy zmagają się z niepełnosprawnościami. Od czterech lat jest opiekunką na turnusach rehabilitacyjnych, przez 1,5 roku prowadziła zajęcia socjoterapeutyczne dla niepełnosprawnego Marcina, a także organizowała wydarzenia dla niepełnosprawnych dzieci. Na co dzień pracuje z dziećmi szkół podstawowych jako wychowawca w świetlicy edukacyjnej.

Aleksandra Grędzińska
Uniwersytet Warszawski

O zasługach i działalności społecznej Oli można słuchać długo, z zaangażowaniem, ale przede wszystkim na stojąco. Mimo tego, że ma ledwo dwudziestkę na karku jest współtwórczynią Sejmiku Samorządów Uczniowskich powiatu działdowskiego i Chillout Rynek Festiwal Działdowo. Może poszczycić się również aktywnością w Radzie Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej, a także funkcją członka zarządu Fundacji Młodzieży Activis. Poza codziennymi wizytami w Instytucie Socjologii, Ola z wypiekami na twarzy walczy z HR-owymi dokumentami w międzynarodowej korporacji. W kilku wolnych chwilach w ciągu roku, uprawia turystykę czynną, udając się do muzeum i ukulturalniając w teatrze. Działdowianka nie może żyć bez czekolady, a kawę pije w nieograniczonych ilościach, zwłaszcza buraczane latte, które jest jej ostatnim, jednak zdecydowanie największym kawowym odkryciem!

Szymon Makyła
Akademia Morska w Gdyni

Mimo, że Szymon urodził się w najniżej położonym mieście w Polsce, nieustannie pnie się w górę, po kolejnych szczeblach filmowych zainteresowań. Elblążanin ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy. Prowadzi autorski kanał na Youtube’ie, a jego reportaż o zapomnianych, lokalnych bohaterach był emitowany na antenie regionalnych stacji telewizyjnych w całym kraju. Mimo wielkiej pasji do filmu, bliskie jest mu również zgłębianie podstaw elektroniki. A to głównie ze względu na specyfikę uczelni, na której studiuje. Z kamerą, i na planie filmu czuje się niezwykle pewnie, ale równie dobrze radzi sobie na teatralnych deskach. Rokrocznie, pojawia się przed liczną publiką i występuje na scenie Teatru Elbląskiego, wspierając i angażując się w projekt Gala Osobowości.

Luiza Socha
UNIWERSYTET PEDAGOGICZNY IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KRAKOWIE

Pochodzi ze Stąporkowa (woj. Świętokrzyskie) i nie ukrywa, że to właśnie tam znajduje się największy i (uwaga!) jedyny pomnik kaloryfera na świecie. Z tym oryginalnym elementem układu centralnego ogrzewania, Luiza ma wiele wspólnego – na każdym kroku obdarowuje wszystkich wrodzonym ciepłem. Zaczynała od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, po drodze pojawiła się przygoda z fundacją Rak’n’Roll, potem została współautorką projektu Pomagamy, bo to kochamy w rodzinnej miejscowości. Na studiach nie zwalnia tempa i nieustannie angażuje się w akcje charytatywne – aktualnie szerzy ideę oddawania komórek macierzystych i sama organizuje dni Dawcy Szpiku ze wsparciem Fundacji DKMS.

Kacper Anaczkowski
Uniwersytet Gdański

Kacper to nasza projektowa maskotka, mistrz ironii i specjalista od rozbawiania tłumów. Jego pozytywna osobowość nie przeszkadza mu w angażowaniu się w życie lokalnej społeczności. Przeciwnie – Kacper wykorzystuje nietuzinkową umiejętność budowania relacji na każdym kroku. Na swoim koncie ma takie projekty, jak Kolory Świata – Wielokulturowość w XXI w. czy Działdowską Noc Kulturalną. Działdowianin to także były przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Działdowa i poseł na Sejm Dzieci i Młodzieży XXII Kadencji. Pomiędzy plażą, uniwersytetem, a gdańskim mieszkaniem, Kacper z zamiłowaniem słucha polskiej muzyki, a od października spełnia się nie tylko społecznie, ale również dziennikarsko – jest zaangażowany w działalność kół naukowych: Radia MORS i portalu CDN.

Klaudia Ślusarczyk

Choć Klaudia potrafi czasem zgrzeszyć skromnością to w swoim rodzinnym Niekłaniu, u podnóża Gór Świętokrzyskich, przeprowadziła już prawdziwą reaktywację. To właśnie wtedy zaczęła się jej przygoda z działalnością społeczną. Autorski projekt Lokalne Przecieranie Oczu miał charakter historyczny. Organizując niekłański bieg i wystawy, Klaudia sprawiła, że wpisał się on już w gminną tradycję i odbywa się rokrocznie. Mieszkanka Niekłania zjawia się wszędzie, gdzie tylko może, żeby brać udział w społecznych akcjach. Realizuje przez to swoją osobistą misję – zamierza choć w niewielkim stopniu zmienić świat. Poza działalnością społeczną, Klaudia spełnia się jako instruktorka pływania. Nie ukrywa, że pasjonuje ją kolekcjonowanie pocztówek, a także książki. Szczególnie inspirujące są dla niej biografie oraz reportaże.

Maria Niemiatowska
Warszawski Uniwersytet Medyczny

Pozornie spokojna i wyważona, a przy bliższym poznaniu wulkan pozytywnej energii. Taka jest właśnie Marysia – lokalna patriotka z włoskimi, a właściwie włochowymi korzeniami. To tam, na warszawskich Włochach dorastała i prężnie działa. Należy jej się niejeden medal za podejmowanie rozmaitych wyzwań, bo wolontariacko pomagała w organizacji gier miejskich, udzielała korepetycji, wspierała osoby ze spektrum autyzmu, a nawet obrączkowała ptaki. Kocha spacery, ubóstwia taniec towarzyski, zachwyca się nad sushi i dobrą, zieloną herbatą. Najwierniejsi wiedzą, że bita śmietana to jedna z jej słodkich tajemnic. Na swoim koncie ma wiele projektów budujących więzi społeczne (m.in. Starsi nie-samotniNowe Stare, nasze Włochy czy Bardzo zdrowy zawrót głowy).

Paulina Śmigielska
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy

Paulina ma w sobie niewyobrażalnie obfite pokłady wrażliwości i empatii. Kocha podróżować i odwiedzać nieznane miejsca. Kolejne destynacje, które wybiera, motywuje chęcią odkrycia nieodkrytych jeszcze części tego wspaniałego świata. Paulina jest jedną z uczestniczek naszego projektu, która miała styczność z niepełnosprawnością już wcześniej, w autorskich projektach. Łamała bariery i integrowała środowiska pełnosprawnych i niepełnosprawnych w trakcie projektu Nasi (nie)pełnosprawni przyjaciele w rodzinnym Lipnie. Jej zdaniem, warto dzielić się dobrem, choć nie zawsze przychodzi to w łatwy sposób. Właśnie dlatego motto PER ASPERA AD ASTRA przyświeca jej na każdym kroku.

Aleksandra Pluta
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Ola to kobieta niepozorna, przodowniczka pracy, amatorka perfekcyjnie wykonanych zadań. Jest miłośniczką spędzania czasu na świeżym powietrzu, sportowych aktywności i dowcipów, których nigdy nie kończy, bo zawsze przed puentą wpada w nieopanowany śmiech. Ola ma na swym czułym radarze projekty, które promują zmianę stylu życia i rozwiązują problemy społeczne. Uwagę na wartości zwróciła przede wszystkim w projekcie Rodzina jako klucz do szczęścia, gdzie przeprowadzała konkursy, zacieśniała więzi rodzinne i organizowała piknik. Studentka posiada w sobie nie tylko nieokiełznaną i wybuchająca w porę pozytywną energię, ale także dzieli się nią ze swoimi bliskimi. Jej zdaniem nie warto się przejmować, dlatego dba, by zawsze iść z podniesioną głową.

Wiktoria Osiecka
I LO im. Stefana Żeromskiego w Działdowie

Wiktorię można poznać po charakterystycznym głosie, który ujawnia się zawsze tam, gdzie potrzebna jest kreatywność i rozsądek. Nieco zwariowana, w pełni zaangażowana, by napisać w końcu… artystka! To właśnie Wiktoria, jedna z czterech osób z naszej silnej, działdowskiej ekipy. Czasem można spotkać ją podczas spacerowania z głową w chmurach, szczególnie lesie, który od wielu lat jest dla niej prawdziwym katharsis. Ze sfery marzeń wydostaje się jednak szybko, by znów wrócić na tory odpowiedzialnej i pracowitej licealistki pełnej pomysłów. Jest współautorką projektu Akcja ‚SAMO’ Akceptacja, wolontariuszką WOŚP, angażuje się w poczynania Szlachetnej Paczki oraz w Związek Harcerstwa Polskiego. Kiedy tylko może, zgłębia tajniki kultury arabskiej czy skandynawskiej i zajmuje się tajemniczym bullet journalingiem. Marzy o napisaniu własnej książki i wyprawie do Azji południowo-wschodniej.

Karolina Kłosowska
I LO im. Stefana Żeromskiego w Działdowie

Na początku znajomości nie mówi zbyt wiele, jednak gdy już coś powie, to naprawdę warto jej słuchać. Można się też od niej wiele nauczyć – przede wszystkim rozprzestrzeniającej się empatii. W 2016 roku Karolina przeniosła się na chwilę z Działdowa na ul. Wiejską – została posłanką na XXII sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Doświadczenie w polityce młodzieżowej zbierała również jako zastępczyni przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta Działdowo. W międzyczasie, do głowy wpadł jej pomysł, by pokazać jak ważne jest pokochanie siebie, zburzenie ideałów oraz kanonów piękna. Jak pomyślała, tak zrobiła – nieco później powstał projekt Akcja SAMO Akceptacja, a kolejne stereotypy budowane przez media zostały zburzone. Karolina pasjonuje się literaturą, muzyką, a w sferze jej realnych marzeń są liczne podróże. Mają jej w tym pomóc języki obce, z którymi wiąże przyszłość.  

Jakub Chyliński
LO im. Ks. Adama Jerzego Czartoryskiego w Puławach

Kuba to człowiek o nieprzeciętnych zainteresowaniach, miłośnik klasycznej mody, muzyki i obyczajów, niezwykle zaangażowany we wszystko co robi. Głęboko wierzy, że współczesny świat potrzebuje odwagi, wierności i radości. Z tego powodu, nigdy się nie zatrzymuje i z ogromnym oddaniem działa w liturgicznej służbie ołtarza, a także w młodzieżowej wspólnocie ewangelizacyjnej jako animator. Zamiłowania do klasyki nabrał w młodości, w trakcie treningów tańca towarzyskiego. Z kolei odwagi, a także umiejętności brania odpowiedzialności za siebie i innych, Kuba nauczył się pełniąc służbę w Związku Strzeleckim przez kilka ostatnich lat. Swoją przygodę z działalnością społeczną rozpoczął od udziału w programie Akademii Liderów, gdzie w Puławach realizował projekt ewangelizacyjny Talitha kum! Obudźmy radość!. Zorganizował wówczas rozmaite wydarzenia, między innymi koncert hip-hopowy zespołu Muode Koty oraz duetu Jedno Ciało. O Kubie można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że się w życiu nudzi!

Joanna Szymik
II LO im. A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku

W szkole pilny ścisłowiec, a prywatnie artystka zakochana w teatrze. Śpiewa, kiedy tylko może i łączy to z grą na ukulele. Na tym jej muzyczna pasja się jednak nie kończy – Asia zbiera winyle i marzy, by studiować inżynierię dźwięku w Wielkiej Brytanii. Krążą legendy, że zainspirował ją do tego dźwiękowiec jej ukochanego zespołu Bastille podczas koncertu na warszawskim torwarze. Ponadto, Asia walczyła o przywrócenie istotnego dla jej społeczności Święta Ogniowego w ramach projektu Wspomnień Czar. To jednak tylko część jej poczynań – przez ostatnie cztery lata brała aktywny udział w Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination, która na zawsze zostanie nie tylko w jej pamięci, ale i głęboko w sercu. Pasjonuje ją literatura Szekspira, a jednym z jej ulubionych cytatów są słowa Friedricha Nietzsche: A ci, którzy tańczyli, uznani zostali za szaleńców przez tych, którzy nie słyszeli muzyki.

Julia Nikodem
Zespół Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu

Julia jest twardo stąpającą po ziemi miłośniczką gotowania i muzyki, śmiało zmierzającą po swoje. Technikum żywienia i usług gastronomicznych, w którym się uczy, wybrała nie bez powodu – nieśmiało twierdzi, że kiedyś spotkamy się w jej restauracji. Ponadto, jeśli pojawia się problem ze znajomością tekstu piosenki, to ona niezwłocznie go rozwiąże.  A to przede wszystkim dlatego, że muzyka jest jej bardzo bliska – gra na saksofonie w Miejskiej Orkiestrze Dętej w Szydłowcu. Na tym jej aktywności się jednak nie kończą. Julia prężnie działa w Młodzieżowej Radzie Miejskiej, również w swojej rodzinnej miejscowości. Była prezesem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Szydłowcu oraz wicesekretarzem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Radomskiej. Jeśli wierzyć, że wielcy ludzie mają oryginalne nawyki, to Julia starannie dba o to, by każda bluzka (mimo, że prawie wszystkie są czarne) została powieszona na oddzielnym wieszaku.

Agnieszka Piontek
II LO im. A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku

Emanuje spokojem, profesjonalizmem i dokładnością. Pochodzi z Żor (woj. Ślaskie). Choć nie godo po ślunsku zbyt wiela to przemawia językiem szkicowania, które jest jedną z jej pasji. Drugą jest różnorodność – codzienne wyzwania, podróżowanie, przedmioty ścisłe i kreatywność – to z nimi wiąże swoją świetlaną przyszłość. Agnieszka brała również udział w Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination i może pochwalić się niemałym sukcesem – wraz z drużyną zajęła trzecie miejsce. Z projektowej talii, którą Agnieszka ma w rękawie, może wyciągnąć asa, czyli projekt Wspomnień czar. W życiu przyświeca jej hasło: Dobry pomysł jest nic nie wart bez działania. I z taką dewizą spogląda w kierunku kolejnych projektów społecznych.

Zuzanna Patora
XXI LO W ŁODZI IM. BOLESŁAWA PRUSA

W metryce łodzianka, w praktyce blogerka. Uzależniona od kosmetyków, zdjęć w losowych momentach i Instagrama. To jedna z naszych dwóch ognistowłosych liderek. W swoim ogólniaku realizowała projekt Zbigniew Herbert. Poeta i Obywatel, w ramach którego zorganizowała konkurs, spotkania, warsztaty i debatę oksfordzką. Organizowała również akcję charytatywną pn. Pomocna dłoń dla Niny. Zebrano tam łącznie aż 10 tysięcy złotych na rehabilitację i protezę dłoni dla dziewczynki. Poza działalnością społeczną i charytatywną, w jej kolorowej duszy gra również aktorstwo – Zuzia działa w Teatrze Bez Znieczulenia i w grupie artystycznej Action Art, gdzie daje upust swoim emocjom. Po intensywnych godzinach spędzonych poza domem, z utęsknieniem wraca do Teodora  – ślimaka olbrzyma, planuje wyjazd na Jamajkę, a także rozczula się nad ukochanymi Atomówkami i Hello Kitty.

Marta Szygenda
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Martę można rozpoznać po szczerym uśmiechu, niezależności i licznych paradoksach. Choć sama o tym nie mówi, jej życie przypomina płynącą rzekę, której nurt nieustannie przyspiesza. Jednego dnia prowadzi ciągnik lub kombajn w rodzinnej Kotuni, a innego działa na rzecz Szlachetnej Paczki i opowiada ze wzruszeniem o swoich poczynaniach. Pozytywnie nastawiona oraz (prawie) zawsze uśmiechnięta dziewczyna jest zapaloną podróżniczką, uwielbia góry i wspinaczkę. Ucieka tam, kiedy tylko odczuwa potrzebę odpoczynku. Co więcej, kocha języki obce – angielski jej nie wystarczał, dlatego uczy się francuskiego i rosyjskiego. Teraz można już śmiało napisać, że Marta przejęła Poznań, aktywnie uczestnicząc w realizacji takich projektów, jak: AIESEC czy Juwenalia Poznań. No szalona dziewczyna!

Wojciech Fokczyński
ZS nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu

Wojtek, a może i samozwańczy Wojfok to po prostu dobry chłopak. Tak wiele empatii i wrodzonej szlachetności ciężko czasem pomieścić nawet w jego rodzinnym Lublińcu. Realizuje się w Samorządzie Uczniowskim, dlatego z organizacją cotygodniowych eventów w swoim ogólniaku jest za pan brat. Wojtek to także wilk morski – działa w Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Jest człowiekiem orkiestrą, i to dosłownie – gra na gitarze elektrycznej, basowej i klawiszach, realizując się w zespołach „Rezerwa” i „Żadnych Braw”. Licealista jest autorem projektu Lubliniec – miasto wielu historii, dotykającego historii lokalnej. Może się także pochwalić sukcesami na arenie wojewódzkiej w konkursach dotyczących Wiedzy o Przedsiębiorczości czy Unii Europejskiej.

Renata Matusiak
Technikum nr 13 w Zespole Szkół Geodezyjno- Technicznych w Łodzi

Kto ją poznał, ten wie, że Renia to kierowniczka z krwi i kości. Swoje niebanalne umiejętności wykorzystuje podczas realizacji projektów społecznych. Jednym z nich była Foliowa Rewolucja sfinansowana w ramach projektów grantowych przyznawanych przez Fundację Świętego Mikołaja i Ikeę. Ta proekologiczna inicjatywa zachęcała mieszkańców Zgierza do porzucenia toreb plastikowych na rzecz bawełnianych. Podczas zorganizowanych warsztatów uczestnicy takie torby otrzymywali i mogli je własnoręcznie ozdobić. Kolejnym projektem, który nie przeszedł bez echa był Wielokulturowy Zgierz.  Działalność społeczna nie trawi jednak permanentnie czasu Renaty, bowiem częstokroć strzela z broni pneumatycznej i sportowej. Strzeżcie się!

Wojciech Bardziński
I LO im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu

Wojtek to pracowity, spokojny i niezwykle prężnie działający społecznik z Grochowiec pod Przemyślem. Wszystko co robi, musi być PRZEMYŚLane. Między innymi, stał na czele dwóch naukowych projektów: Łyk ekonomii i Łyk wiedzy. Pierwszy z nich zakładał akcję plakatową i publikowanie filmów traktujących o istotnych, ekonomicznych treściach w niekonwencjonalnej formie. Łyk wiedzy miał natomiast wypełniać lukę w świadomości młodych ludzi, dotyczącą metod skutecznego i szybkiego uczenia się. Wojtek przeprowadził warsztaty dla ponad dwustu uczniów szkół podstawowych. Poza tym, gra na akordeonie, pływa, rekreacyjnie uprawia badminton i czyta książki. Jest zafascynowany przedmiotami ścisłymi i ekonomią. Ten świat stoi przed Wojtkiem otworem – nie mogło być inaczej!

Natalia Lew
Newcastle University

Natalia, a częściej nawet Nacia to nasza przesympatyczna i przeaambitna wysłanniczka, która działa zdalnie, wprost z Wysp Brytyjskich. Podkarpacki spokój zamieniła na angielski zgiełk, a wszystko po to, by się kształcić, zarówno pod względem językowym, jak i naukowym. International Business na Newcastle University brzmi naprawdę dumnie! A do tego, Natalia pracuje, również w tym samym mieście. Niemniejszą uwagę przyciąga jej autorski projekt II LO otwiera drzwi do sukcesu, który realizowała wraz z Weroniką Pają. W ramach inicjatywy zorganizowano korepetycje na zasadzie pomocy koleżeńskiej, a projekt cieszył się dużym zainteresowaniem, doczekując się nawet kontynuacji. Prywatnie miłośniczka tuneli w uszach, a w ostatnim czasie, również tatuażu. Natalia głęboko wierzy, że wspólne działanie może zmienić naprawdę wiele.  

Karina Urbanek
EXCO A2A Polska / Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Warszawie

Serce Kariny bije dla grafiki komputerowej. Studiuje informatykę, pracuje w Dziale Kadr i Płac, ale przede wszystkim działa z innymi i dla innych. Robi projekty graficzne tam, gdzie tylko może – zarówno cyfrowe, jak i przeznaczone do druku. Spacerując ulicami wielkich miast, Karina jest wniebowzięta, a gdy mija tysiące reklam, inspiruje się i szlifuje swój zmysł estetyczny. Aktualnie, centrum jej życiowych interesów jest Warszawa, jednak bezustannie i z utęsknieniem wraca do rodzinnego Sochaczewa, by tam uczestniczyć w życiu mieszkańców. Swoje innowacyjno-techniczno-informatyczne obycie wykorzystuje również w projektach społecznych. Niedawno, zorganizowała Sochaczewski Bieg Starszoharcerski z wykorzystaniem technologii QR kodów. Karina uwielbia łączyć to, co kocha, z tym co jest potrzebne.

Kinga Niemiec
IV LO im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie

Spokojna, cicha, wyważona…tylko pozornie! Kinga już niejednokrotnie udowodniła, że w swojej społeczności lokalnej ma wiele do powiedzenia. Już teraz może poszczycić się niemałymi sukcesami. Jest radną Młodzieżowej Rady Miasta Rzeszowa. Razem z zespołem, na którego czele stała, zdobyła Brązowego Wilka za projekt Music4us w ramach Zwolnionych z Teorii oraz wyróżnienie w Rankingu Szkół Przyszłości. Czynny udział w zorganizowanych przez nich warsztatach wzięło udział 1653 osób! Kinga była także wolontariuszką na międzynarodowej konferencji Impact Mobility Revolution 2018 w Katowicach. Licealistka ma na swoim koncie również sukcesy inicjatorskie – stoi za powołaniem Koła Osób Przedsiębiorczych działającym przy jej Liceum. W ramach tego przedsięwzięcia, realizuje projekty społeczne, konferencje, a także warsztaty. Rzeszowianka była również delegatem w komitecie CULT na European Youth Parlament, który odbył w stolicy Podkarpacia.

Angelika Kulas
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Studiuje, pracuje, śpiewa, a do tego prężnie działa! Angelika pochodzi z Sulmierzyc na południu Wielkopolski, gdzie wszystko się zaczęło. Jeszcze w liceum, realizowała projekt Pamięć naszą Wielkopolską siłą. To wtedy odkrywała wraz z młodym pokoleniem zainteresowanie historią regionu. Ze względu na to, że wszędzie jej pełno i posiada wrodzoną empatię, uwielbia pomagać i wspierać organizację rozmaitych przedsięwzięć. Angelika z zaangażowaniem działała w ogólnopolskim programie PaT (Profilaktyka, a Ty) w grupie w Ostrowie Wielkopolskim. To tam promowała życie wolne od uzależnień i zabawę bez używek, pełniąc funkcję zastępcy lidera i opiekuna. Z oddaniem, udziela się wolontaryjnie podczas targów pracy i w trakcie poznańskich wydarzeń sportowych. W jej duszy gra muzyka i dalekie podróże.